Гладковицька громада

Житомирська область, Коростенський район

Звіти

Звіт про роботу служби у справах дітей сільської ради за 2021 рік

   На даний час на обліку служби у справах дітей перебуває 17 дітей у складних життєвих обставинах, 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування за первинним обліком та 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які прибули з інших територій.

   Також служба реєструє 5 дітей внутрішньо переміщених осіб, 4 дитини, які перебувають у закладах інституційного догляду за заявами батьків, 1 дитину загиблого учасника АТО, 5 дітей на інклюзивному навчанні в закладах освіти, 17 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (від 18 до 23 років), 45 дітей учасників АТО.

   

   З метою профілактики бездоглядності та правопорушень серед дітей, з лютого місяця 2021 року службою у справах дітей проведено 14 профілактичних рейдів, в тому числі вечірніх, в результаті яких оформлено 53 акти соціального інспектування та перевірено заклади торгівлі на території сільської ради.

   Проведено рейд «Урок», з метою виявлення дітей шкільного віку, не охоплених навчанням, усунення причин та умов даного явища, запобігання дитячої бездоглядності та безпритульності. 

   Також у листопаді спільно з представниками ДСНС було обстежено сім᾽ї, де проживають діти в складних життєвих обставинах, у зв’язку із зниженням температури та з метою попередження нещасних випадків.

 

     За рік було виявлено 2 дітей, які залишились без батьківського піклування. Одна дитина тимчасово перебуває разом з батьком. Його обвинувачують у вбивстві дружини, проте на даний час мірою запобіжного заходу є домашній арешт. Як тільки за вироком суду чоловіка буде притягнуто до відповідальності, дитині рішенням виконкому буде надано статус дитини, залишеної без батьківського піклування та оформлено під опіку.

     Інша дитина залишилась без батьківського піклування у зв’язку зі смертю матері (батько записаний у свідоцтві згідно зі ст..135 Сімейного кодексу України). Рішенням виконкому Гладковицької сільської ради дитині було надано статус дитини-сироти та влаштовано під опіку бабусі.

    Також на облік дітей, позбавлених батьківського піклування служба у справах дітей ставить 4 дитини, які прибули з іншої території. Їх брат проживає в смт.Першотравневе. Рішенням виконкому Гладковицької сільської ради дівчат було влаштовано під опіку старшого брата.

    Дві опікунські дитини, жителі с.Товкачі, які перебувають на обліку як діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування змінюють місце проживання. Вони зі своїм опікуном будуть проживати в с.Підруддя Овруцької ОТГ.

 

    Дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування кілька разів було надано продуктові набори – до дня опікуна (30 вересня) та до Дня святого Миколая (19 грудня). За участь у конкурсах за кошти місцевого бюджету до Дня захисту дітей (1 червня) та до Дня святого Миколая (19 грудня) були придбані подарунки для всіх дітей, які приймали участь у конкурсі. За сприяння служби у справах дітей 4 опікунські сім᾽ї отримали і на даний час отримують продуктові набори від благодійної організації «Зростай у родині».

 

    Протягом року 6 дітей в складних життєвих обставинах було влаштовано

до КНП «Словечанська районна лікарня» задля поліпшення стану здоров'я дітей та вирішення складних життєвих ситуацій у сім'ях.

 

    Було проведено 13 засідань комісії з питань захисту прав дитини, де було розглянуто стан виконання батьками батьківських обов’язків у 15 сім'ях.

 

    З обліку дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, було знято 2 дітей у зв’язку зі зміною місця проживання (переїхали у Народицьку ТГ).

    Протягом року було отримано повідомлення про загрозу життю та здоров'ю дитини, проте воно не підтвердилось. Службою у справах дітей були направлені листи щодо загрозливої поведінки з боку батька в Овруцьке відділення поліції та у Коростенський відділ поліції.

   На початку вересня дитина в складних життєвих обставинах внаслідок необережного поводження старшого брата, опинилася в реанімаційному відділенні Овруцької лікарні. На даний час дитина здорова, мама разом з бабусею належним чином піклуються про всіх дітей сім᾽ї.

 

   Служба у справах дітей також приймала участь у проведенні досудових розслідувань, допитів та проведення судових засідань з розгляду кримінальних справ, які скоїли неповнолітні як представник органу опіки та піклування та законний представник неповнолітніх.

 

   Інформація щодо правопорушників:   

   Неповнолітній, житель с.Сташки, засуджений до 3 років і 2 місяців позбавлення волі за здійснення кримінальних правопорушень передбачених ч.2 та ч.3 ст 185 ККУ на даний час перебуває в Кременчуцькій виховній колонії.

     Неповнолітній, житель смт.Першотравневе, на даний час перебуває в ДУ «Житомирська установа виконання покарань (№8)» за скоєння кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 та ч.2 ст.185 ККУ та чекає вироку суду.

    Проводиться кримінальне провадження щодо неповнолітнього жителя смт.Першотравневе, який скоїв кримінальні правопорушення за ч.2 та ч.3 ст.185 ККУ. Дитина перебуває на профілактичному обліку сектору ювенальної превенції в Коростенському районі.

 

    Службою було перевірено стан утримання та проживання дітей, які виховуються в закладах інституційного догляду та зареєстровані на території Гладковицької сільської ради. Згідно постанови КМУ № 843 на розгляд комісії з питань захисту прав дитини було винесено питання забезпечення прав і найкращих інтересів дітей, соціальної підтримки їх сімей.

   Протягом 2021 року службою розглянуто 3 письмові звернення громадян та надано 3 погодження на перебування дітей в святкові та вихідні дні в закладах інституційного догляду. Зареєстровано 32 повідомлення стосовно дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, результатами яких стало 44 інспектування сімей, бесіди з батьками та неповнолітніми щодо профілактики правопорушень, бездоглядності дітей та належного виконання батьківських обов'язків, попередження про можливість постановки на облік служби у справах дітей, 10 засідань комісії з питань захисту прав дитини, влаштування до КНП «Словечанська районна лікарня».

  

   Протягом року служба у справах дітей 20 разів висвітлювала інформацію в інтернет-мережі щодо діяльності служби, соціальну рекламу, залучення дітей до суспільно-корисної діяльності. Службою було проведено 10 виступів на засіданнях виконавчого комітету та сесії Гладковицької сільської ради.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь