Діти - це головна радість і надія для батьків.
Сьогодні в Гладковицькій громаді дітей на базі навчальних закладів були проведені заходи до Дня захисту. Це дитяче свято вже третій рік відбувається в умовах війни . А війна і дитинство не повинні мати нічого спільного. Тож педагогічні колективи Гладковицького(директорка Оксана Клименко) ,Першотравневого (директор Микола Левківський)ліцеїв та начальниця служби у справах дітей Гладковицької сільської ради Тетяна Кобилинська організували святкові заходи для учнів та дошкільнят, аби хоч якось скрасити їх дитинство в умовах війни. Під час гри з дітьми ведуча свята попросила озвучити найзаповітніше бажання, найпоширенішим дитячим бажанням стало «Щоби закінчилась війна», а дітвора в яких рідні захищають Україну бажали скорішого їх повернення. Були й інші побажання, але саме про закінчення війни найбільше розчулили присутніх. А ще в Гладковичах діти в яскравих кольорах намалювали на асфальті мапу України в квітучих барвах. Радісною несподіванкою для малечі буда поява на святі ростових ляльок ведмедя Мишка, пса Патрона та зайченятка Лялі. Діти в захваті танцювали та фотографувалися разом з мультяшними героями. Малеча на якийсь час полинула у щасливе дитинство, танцюючи у вихрі кольорових мильних бульбашок. А ще на закінчення свята кожна дитина отримала солодкий подарунок - шоколадки, закуплені сільською радою за ініціативою очільника громади Миколи Буховця.
Бажаємо миру і злагоди кожній дитині, кожній родині, усій Україні! Наснаги і мудрості батькам, педагогам, дорослим, серця яких сповнені любові до дітей.
Вони справжнє майбутнє не тільки для держави, а й для всього світу. 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – одне из найбільш «дитячих» свят у світі.
Походження Дня захисту дітей бере початок з 1925 року, коли представники різних країн вперше скликали «Всесвітню конференцію з благополуччя дітей» у Женеві. За підсумками конференції було прийнято рішення відзначати у всіх країнах світу День дітей, який зміг би привернути увагу до проблем дитинства. Спеціальної дати не було передбачено, і різні держави використовували дату, найбільш підходящу для їх культури і традицій. Ось чому в деяких країнах День захисту дітей відзначається не 1-го червня, а в інші дні календаря.
Традиція святкування Міжнародного дня захисту дітей 1 червня з’явилася у листопаді 1949 року завдяки спеціальній сесії Міжнародної демократичної федерації жінок в Парижі. ООН підтримала ініціативу паризького конгресу, оголосивши захист прав, життя і здоров’я дітей пріоритетним напрямком діяльності. Спеціалізована структура ООН щодо захисту прав та інтересів дітей – ЮНІСЕФ.
Вперше Міжнародний день захисту дітей відзначався в 1950 році.
Головними цілями дня є заохочення миру, братерства і взаєморозуміння між дітьми; закликати батьків, держави, урядові та неурядові організації захищати права і свободи дітей.
Людство зобов’язане дати дитині найкраще, що воно може дати, –
така основна ідея.
Міжнародний день захисту дітей – це також привід нагадати дорослим про необхідність дотримання прав дітей:
на життя,
на свободу думок і віросповідання,
на освіту, відпочинок і дозвілля,
на захист від фізичного та психологічного насильства,
на захист від експлуатації дитячої праці.
Тільки в умовах захисту прав і свобод дитини можливе формування гуманного і справедливого суспільства.
Перший день літа – можливість для підлітків задуматися про своє місце в світі і розглянути, які проблеми вони вважають важливими для себе і суспільства в цілому.
Турбота про дітей, усвідомлення пріоритетності їх інтересів над інтересами дорослих мають стати філософією нашого життя.