Гладковицька громада

Житомирська область, Коростенський район

13-17 ТРАВНЯ – ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я

Дата: 13.05.2024 15:52
Кількість переглядів: 117

Цьогоріч з 13 по 17 травня в УкраїнівшостевідбуваєтьсяЄвропейськийтижденьгромадськогоздоров’я. Європейськийтижденьгромадськогоздоров’язапочаткували 2019 року. Тоді ж до нього і приєдналасяУкраїна.

Цезагальноєвропейськаініціатива, спрямована на підвищенняобізнаності про важливістьпсихічного та фізичногоздоров’я в нашомуповсякденномужитті.

 

Зпонеділка по п’ятницюкожен день Європейськоготижнягромадськогоздоров’я 2024 року буде присвяченийокремійтемі.

 

Тема першого дня Європейськоготижнягромадськогоздоров’я: Здоров’я – цевибір кожного.

Здоров’язначноюміроюзалежитьвід способу життя. Та це нелишеособистізусилля; цетакожстворення і впровадженняполітик, яківизначаютьдобробутсуспільства. Уряд, науковці, медичніпрацівники та суспільствопрацюють разом, щобпідвищитиобізнаність про громадськездоров’я.

 

• Громадськездоров’я — цетермін, якийвиходить поза рамки медичноїсфери. Це і про те, щоб люди не тільки жили довго, а й при цьому до найстаршоговікузберігалиактивність, світлийрозум і любов до життя. Це і про психічний та соціальнийдобробут кожного з нас.

• Здоров’я — це нещосьнаявнеабовідсутнє за збігомобставин. Власне й громадськездоров’я — цесукупністьвиборів та дій. Це – формування (і реформування) системиохорониздоров’я, співпрацяурядових, неурядовихорганізацій, бізнесу і громадянськогосуспільства та піклування: держави — про громадян, громадян — одне про одного та про державу і кожного з нас — про власнездоров’я.

• Система громадськогоздоров'я в Українімаєнаметізміцнитиздоров’янаселення, запобігти хворобам, поліпшитиякість та продовжититривалістьжиттянаселення.

 

• З 1 жовтня 2023 року введено в дію Закон України "Про систему громадськогоздоров'я". Цей документ розроблений з метою врегулюваннямеханізмівстворенняефективноїсистемигромадськогоздоров’я в Україні, щосприятимезміцненнюздоров’янаселення, запобіганнюхворобам та збільшеннютривалостіжиття. Введення в дію Закону "Про систему громадськогоздоров’я" є одним ізчинниківповноцінногофункціонуваннясистемигромадськогоздоров’яУкраїни. Він дозволить оновити систему охорониздоров’я, зробитиїїсучасною та інтегрованою в європейську мережу, а такожстворитикомплексну систему громадськогоздоров’я. Реалізаціяцього документа щебільшеінтегруєУкраїну в європейськийпростір, йоговиконаннядопоможезбільшититривалість активного життя й наблизитицейпоказник до європейського.

 

• Запобігання розвитку хвороб і контроль над ними передбачені угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Закон гарантує кожній людині безпечні для здоров'я і життя харчові продукти, питну воду, довкілля, умови праці, навчання, виховання, побуту, дозвілля, відпочинку. Водночасвінзобов’язуєгромадянпіклуватися про своєздоров'я, здоров'я і гігієнічневихованнядітей; не шкодитиздоров'юіншихтощо.

 

• З 1 липня 2021 року в усіх областях Українипрацюютьцентри контролю та профілактики хвороб. ЦКПХ сформовано внаслідокоб’єднаннянаявнихрегіональнихпотужностей — лабораторнихцентрів МОЗ України, обласнихцентрівгромадськогоздоров’я. Таким чином збільшенопотенціал у напрямахкомунікації, профілактики й контролю неінфекційнихзахворювань, а такожпромоціївакцинації (як рутинної, так і проти COVID-19). КоженЦКПХ повністювідповідає за контроль над хворобами у своємурегіоні: відрутинногомоніторингупоказників до прогнозування, виявленнянадзвичайнихситуацій, спалахів та реагування на них. Такожбільшаувагаприділятиметьсяпрофілактицінеінфекційнихзахворювань, таких як серцево-судиннізахворювання, інсульти, інфаркти, онкозахворювання та впровадженнюпрограми ментального здоров’я.

 

Коженгромадянинмає право на охоронуздоров’язгідно з Конституцією. Це право включає,зокрема:

• медичнудопомогу та догляд;

• безпечнедовкілля;

• захиствіднаслідківприродних та антропогенних катастроф;

• санітарно-епідемічнеблагополуччя;

• безпечні й здоровіумовипраці, навчання, побуту та відпочинку.

Разом ізтим, всі ми відповідаємо за своєздоровʼя і простимидіями та рішеннямиможемовпливати на йогозбереження.

 

Щоможекожен:

- дотримуватисяздорового способу життя;

- робитивсіщеплення за графіком, зокрема й в доросломувіці;

- самоізолюватися в разіінфекційноїхвороби;

- використовуватибар’єрнуконтрацепцію;

- ходити на профілактичні огляди до лікарящороку, навіть - якщонічого не болить;

- щорокуробити тести на ВІЛ і гепатит С, щобвчаснопочатилікування і не заражатиінших;

- пройти курсидомедичноїдопомоги, щобза потребидопомогтиіншим;

- ділитися з іншимиправдивоюінформацією про здоров’я та користуватисялишеофіційнимиджереламиінформації.

 

Центр громадського здоров’я України

 

 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь