Гладковицька громада

Житомирська область, Коростенський район

ПІДТОПЛЕННЯ: ПРАВИЛА ХАРЧОВОЇ БЕЗПЕКИ

Дата: 08.05.2024 16:40
Кількість переглядів: 103

 

У зв’язку з сезоннимпідняттям води в річках є ризик  ускладненнясанітарно-епідемічноїситуації у районах, якірозташовані в безпосереднійблизькостібіляводнихартерій.

 

Нагадуємо прості та важливі правила, яких слід дотримуватися під час паводків – аби убезпечити себе від хвороб, пов’язаних з наслідками підтоплень.

 

Отже – щоробити, щобубезпечитисявідінфікуваннянебезпечними хворобами чиотруєннянебезпечнимиречовинами на підтопленихтериторіях?

  1. Відмовтесявідвживання води з криниць та каптажів!
  2. Річкачикриниця у дворі – більше не є перевіренимиджерелами води. Як і водопровід, призначений для технічнихцілей.
  3. Використовуйте для приготуванняїжі, господарських та гігієнічних потреб тількибезпечну воду. Безпечноюможе бути бутильованаабопривізнапитна вода, чи та, що очищена спеціальнимизасобами.
  4. Кип’ятітьабодезінфікуйте в іншийспосіб воду, взяту для пиття, миттяфруктів, ягідчи посуду. Протепам’ятайте, кип’ятіння води і знезараженняїїспеціальнимизасобами (таблетками для очищення) не позбавляєїївідхімічногозабруднення.
  5. Особливо уважнопотрібноставитися до води, яку споживаютьдіти, або яка використовуються для приготуванняїжі і дотриманнягігієнидітей.
  6. Якщовимаєтеелектричну помпу або насос, якікачають воду зісвердловини, не наближайтесядонеї, покиїї не перевірятьелектрики – цедопоможеуникнутиураженняструмом.
  7. Відмовтесявідпродуктів, якібулипідтоплені водою (навітьвідконсервації).
  8. Піддавайтевсіпродуктитермічнійобробці (варіння, смаження, запікання).
  9. Ретельномийте руки з милом.
  10. Не вбирайтеся в одяг, якийбувзабрудненийпід час підтоплення, без попередньогопрання та дезінфекції.

 

Воду з колодязіввідповідно до методики доведетьсявідкачати, очиститистінивіднальоту, а дно від осаду та сміття, продезінфікувати. Післяцього треба заповнити резервуар і зновувідкачати воду. Користуватисяколодяземможналишепіслянаступногозаповнення та проведення лабораторного контролю води в ньому. До речі, процедуру очищенняпотрібнопроводити раз на рік.

 

Не використовуйте воду з природнихджерел, покиспеціалістицентрів контролю та профілактики хвороб не проведутьїїлабораторнетестування на вмістнебезпечнихречовин та збудників хвороб. Водночасможутьзнадобитисядовгостроковізапобіжні заходи (зокрема, повторнетестування), щобивпевнитися в безпеці води.

 

Пам’ятайте, якщовипомітили у себе чисвоїхблизькихознакиінфекційнихзахворюваньчиотруєння – терміновозверніться до лікаря!

 

Відділ комунікації, організаційної та  інформаційно-роз’яснювальної роботи  ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України».



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь