Пліч-о-Пліч
"Пліч-о-пліч": проєкт про єдність та взаємодопомогу переселенців і жителів заходу України під час війни
21 відеоісторія та 21 текстове інтервʼю всеукраїнської соціальної кампанії "Пліч-о-пліч" розкажуть про українців, які, покинувши свої домівки через повномасштабне вторгнення РФ, почали нове життя на заході, допомагаючи місцевим та країні; а ще познайомлять із жителями заходу, що з турботою та теплом прийняли переселенців.
Креативна агенція Green Penguin у співпраці з обласними державними адміністраціями за підтримки Проєкту USAID "Трансформація комунікацій" запускають всеукраїнську кампанію, яка спрямована на зближення усіх українців. Історії героїв — ще один доказ того, що у спільній боротьбі усі ми, від Охтирки до Чопу, робимо свій неоціненний внесок у перемогу.
В рамках проєкту команда опрацювала понад 500 історій ВПО та місцевих жителів, серед яких було обрано 42. В центрі кожної історії є людина, яка ділиться своїм унікальним досвідом, розказує про виклики, з якими довелось зіштовхнутись, і як з ними вдалось впоратись, про допомогу людей, які в складний час не залишились байдужими.
Росіяни чомусь вірили, що українці нібито не будуть боротися, але мільйони людей показали окупанту, що Україна не покориться ворогу. В містах та селах дорослі і діти допомагали облаштовувати блокпости, плести маскувальні сітки та готували їжу для наших Сил оборони. Ми бачили і те, як голіруч українці намагались зупинити техніку ворога. Такі приклади опору забезпечили те, що українці у єдності вистояли і почали звільняли нашу землю.
Кожен цивільний поруч з нашими Силами оборони пліч-о-пліч визволяли свої домівки, свої міста та села від окупантів.
Звільнення північних регіонів України від окупанта навесні 2022 року показало не лише нашому народу, але й усьому світу, що Україна може перемогти у цій війні.
Звільнівши Північ, українці побачили, що окупанта можна вигнати. Сили оборони продовжили рух звільнення на півдні України. Звільнивши Зміїний і Херсонщину, а також на сході України звільнивши Харківщину, ми отримали впевненість, що можемо звільнити всю нашу землю.
Але початок цієї впевненості – саме у битвах за Мощун, Гостомель, Ірпінь, Бучу, Охтирку, Чернігів та інші міста і села наших північних областей.
Росіяни стверджували, що їхня втеча з Київщини – це “акт доброї волі”. Цими заявами вони намагалися прикрити ганебність своєї поразки, яку цілком і повністю забезпечили Сили оборони і безпеки України своїми відважними та вмілими діями.
Звільнення Півночі та стійкість України були забезпечені зокрема і завдяки багатьом звичайним людям, які допомагали Силам оборони і безпеки. Це – волонтери, журналісти, транспортники і багато-багато інших, хто забезпечував оборонців, допомагав людям, викривав позиції окупанта, привертав увагу світу тощо.
"Кампанія "Пліч-о-пліч" вшановує тих українців, які, попри тяжкі обставини та поневіряння, знайшли шлях до того, щоб об’єднатися та зробити свій внесок до української перемоги. Українці стоять пліч-о-пліч на різних фронтах – вони вирощують врожай, підтримують діяльність своїх підприємств і створюють нові робочі місця, займаються волонтерством у своїх громадах і виробляють необхідні речі для Збройних сил України. Мета цієї кампанії – показати, що кожен здатний змінити ситуацію на краще та допомогти Україні дієво протистояти агресії з боку Росії".