Гладковицька громада

Житомирська область, Коростенський район

Правова допомога інформує

Дата: 30.06.2023 12:03
Кількість переглядів: 166

Ґендерна рівність - це стан, коли чоловіки та жінки мають однакові права, можливості та доступ до ресурсів, а також рівну участь у прийнятті рішень та управлінні суспільством. Але все ще існують виклики, які потребують уваги, що постають у ґендерній рівності.

Одна з основних проблем - це насильство щодо жінок. Через війну ми маємо високий рівень насильства, зокрема, щодо жінок, сексуальне насильство та трафікінг(торгівлю) людей.

Інша проблема - нерівний доступ до освіти та ринку праці. Жінки частіше за чоловіків погоджуються на низькооплачувану роботу, мають менше можливостей для кар’єрного зростання та рідше отримують високооплачувані посади. Один із шляхів розв'язання цієї проблеми - створення умов для рівного доступу до освіти та ринку праці, а також підтримка жінок у кар’єрному зростанні.

Також існує стереотипне уявлення про ролі чоловіків та жінок у суспільстві, а це призводить до дискримінації на роботі та в інших сферах життя. Тому вкрай важливо роз'яснювати та підтримувати гендерну рівність.

За час незалежності Україна зробила значний прогрес у розв'язанні ключових питань ґендерної рівності. Організація Об'єднаних Націй визнає гендерну рівність однією з основних проблем сьогодення, і наша країна взяла на себе зобов'язання виконувати всі міжнародні документи з питань рівних прав і можливостей.

Так, Кабінетом Міністрів України 12.08.2022 схвалено Державну стратегію забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2030 року та операційний план з її реалізації на 2022-2024 роки. Цей документ визначає рівність прав та можливостей жінок та чоловіків, а також регламентує правовий механізм для захисту прав жінок і заборони дискримінації за ґендерною ознакою.

Ґендерна рівність є серйозним ресурсом економічного та соціального розвитку, а також безпеки України. Для досягнення ґендерної рівності необхідно прийняти комплексний підхід та розглядати різні аспекти, такі як доступ до ресурсів та можливостей, оплата праці та участь у політичному житті.

Це дозволить забезпечити більш ефективне використання людського потенціалу, підвищити конкурентоспроможність країни на міжнародному рівні та гарантує більш якісне життя для всіх громадян. Тому, важливо продовжувати працювати над підвищенням ґендерної рівності в Україні та виконувати всі міжнародні зобов'язання в цьому напрямку.

За інформацією Координаційного центру з надання правової допомоги.

Оксана Сергієнко -  фахівчиня Коростенського МЦ з надання БВПД

 

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь