Гранти на теплиці: як подати заявку на створення власної справи
З1 липня стартувала нова урядова програма «єРобота». Через «Дію» можна подавати заявки на безповоротні гранти на створення власної справи, розширення малого й середнього бізнесу, отримання нових навичок для кар’єри.
Грантова програма з компенсації вартості теплиць допоможе залучити аграріям до 7 млн грн.
Умови участі в програмі:
- Гранти надаються на будівництво однієї модульної теплиці орієнтовною площею 2 гектари (від 1,6 до 2,4 га) відповідно до типового проекту. Кількість створених робочих місць має бути не менше 40.
- Передбачено співфінансування з отримувачем у такому співвідношенні для першої 1000 заявок: не більше 70 % (але не більше 7 млн грн) вартості проекту будівництва модульної теплиці — за рахунок грантів, не менше 30 % — за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних). Для всіх наступних заявок за рахунок грантів — не більше 50 % (але не більше 5 млн грн) вартості проекту будівництва модульної теплиці, за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних) — не менше 50 %.
- На грант може претендувати лише один отримувач із урахуванням пов’язаних із ним осіб.
- Реалізацію проекту будівництва модульної теплиці отримувач повинен здійснювати на землях, право власності та/або користування на які підтверджено належними правовстановлювальними документами на строк не менше семи років.
Учасник програми зобов’язаний встигнути реалізувати проект за 12 місяців. Щонайменше протягом трьох років він має продовжувати діяльність у теплиці та сплачувати податки й збори.
Також учасники проекту можуть залучити кредитні кошти за програмою «5-7-9». Грант виділяється виключно на створення теплиці, закупівлю посівних матеріалів, добрив та обладнання.
Алгоритм отримання гранту на модульну теплицю для підприємців:
- Подати заявку, кошторис та проект теплиці через портал «Дія»: https://diia.gov.ua/services/grant-na-teplicyu.
- Типовий проект можна завантажити за посиланням: https://minagro.gov.ua/npa/pro-zatverdzhennya-tipovogo-proektu-modulnoyi-teplici
- Очікувати на перевірку документів банком та Міністерством аграрної політики та продовольства України.
- Дочекатися рішення від Мінагрополітики щодо надання гранту та підписати договір із уповноваженим банком.
- Відкрити окремий банківський рахунок, перерахувати на нього свій відсоток фінансування. Якщо ваш проект схвалять, гроші надійдуть на окремий рахунок в Ощадбанку.
- Отримати грант та використовувати кошти, подаючи до банку рахунки за постачання товарів і послуг, необхідних для ведення господарства.
Якщо умови гранту не виконані, то підприємець повертає різницю між фактично використаними бюджетними коштами й фактично сплаченими податками та зборами. У разі нецільового використання коштів учасником він втрачає фінансову підтримку в межах програми.