Як переселенцям отримати фінансову допомогу від держави
Як переселенцям отримати фінансову допомогу від держави
Уряд розпочинає низку програм з підтримки вимушених переселенців, які залишили житло і втратили роботу через вторгнення Росії в Україну. Зазначається, що програми допоможуть швидше активізувати бізнес та полегшать фінансове становище громадян.
Про це повідомляє пресслужба Міністерство економіки.
Зокрема, для підтримки внутрішньо переміщених осіб на території України передбачена щомісячна допомога від держави в розмірі 2000 гривень на місяць для дорослого і 3000 гривень на місяць для дітей та осіб з інвалідністю.
"Ця виплата нараховується щомісяця протягом воєнного стану плюс 1 місяць після його закінчення або скасування", — йдеться у повідомленні.
Заявку можна подати особисто до органів соціального захисту населення, уповноваженої особи громади чи ЦНАПу або ж за допомогою порталу чи додатку "Дія"
Роботодавці також зможуть подати заявку для отримання компенсації за кожну працевлаштовану внутрішньо переміщену особу в розмірі 6,5 тисячі гривень на місяць. Виплата здійснюватиметься впродовж перших двох місяців від початку працевлаштування.
"Роботодавцям, які уклали відповідні трудові контакти, необхідно зареєструвати дані про працівників через портал "Дія" або подати заявку на виплату до Державної служби зайнятості. Це можна зробити не раніше ніж через 5 днів після оформлення працівника, а кошти перераховуються роботодавцю за повний місяць роботи співробітника", — поясняли у Мінекономіки.
Родинам, які прихистили у своїх домівках вимушених переселенців, передбачене відшкодування комунальних платежів — по 450 гривень на особу.
"Програма допомоги підприємствам, які забезпечують українців робочими місцями, є послідовним продовженням державної підтримки економіки, що стимулюватиме активізацію бізнесу в регіонах, де не здійснюються активні бойові дії. Програми з підтримки внутрішньо переміщених осіб — виплата допомоги та компенсація комунальних платежів — дасть змогу громадянам адаптуватися на нових локаціях", — зазначила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко.
.